Erzincan Haber Sitesi
Yolcular Müdahale Etti, Şoför Hastaneye Yetiştirdi

Nefesi kesilen bebeğe ilk müdahale yolcular tarafından yapıldı.

Erzincan’da halk otobüsünde nefesi kesilen bebeğe ilk müdahale yolcular tarafından yapılırken, bebek şoför tarafından hastaneye ulaştırıldı.

Edinilen bilgiye göre, 26 Kasım tarihinde Yunus Emre Mahallesi ve Mimar Sinan mahallesi 3 nolu otobüs hattında yolcu taşıyan özel halk otobüsünün şoförü 53 yaşında ki Ayhan Sezgin, otobüse bindikten kısa süre sonra öksürmeye başlayan ve rahatsızlanan çocuğu görünce hareket etmedi ve bir süre otobüsü bekletti. Şoför Sezgin, anneyi uyararak çocuğun yüzünü aşağı doğru çevirmesi yönünde uyardı. Çocuğun nefes alamadığını fark eden otobüsteki yolcular da küçük çocuğu kucağına alarak müdahale etmeye başladılar. Çocuğun nefes sorunun devam etmesi üzerine otobüs şoförü Ayhan Sezgin, kendi güzergahından çıkarak çocuğun hayatını kurtarmak için direksiyonunu Erzincan Binali Yıldırım Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine çevirdi. Acil servise getirilen bebek, hastanede gerekli tedavisi yapıldı.

Yaşanan olay anı otobüs içerisinde ki güvenlik kamerasına yansıdı.

Erzincan Kent İçin Ulaşım Kooperatifi Başkanı Mehmet Albayrak: “Erzincan’da hizmet sektöründe çalışıyoruz. Kamu hizmeti bit nevi görüyoruz. Esnaflık yaptığımız iş. Olay ile ilgili çalışan personelimiz, şoför arkadaşımız da esnaflığın şanına yakışan harekette bulunmuştur. Kendisini tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Bunun kamuoyuna yansımasının da önemini biliyoruz. Çünkü burada toplumsal duyarlılık çok önemli. Bu gibi hadiselerin toplum tarafından bilinmesini önemsiyorum. Biz çalışan personellerimize 6 aylık periyotlar halinde eğitim toplantıları düzenliyoruz. Bu tür davranışları da nasıl hareket edeceklerine dair teknik manada eğitimlerini veriyoruz. Tekrar arkadaşımıza bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Otobüs Şoförü Ayhan Sezgin, ise: “Kadıncağızı aldım. Kucağında bir çocuk vardı. Çocukta bir anormallik vardı. O an baktım çocuk boğuluyor. Nefes alamıyor. Bize verilen eğitimler dahilin de çocuğa ilk müdahaleyi yapmaya çalıştık. Arkadaki bayanlar sağ olsun. Bayan arkadaşlar hemen müdahale yaptı. Çocuk morarmaya başlamıştı. O an panikle aklıma hastane geldi. Her vatandaşın yapması gereken şeyi yaptım. Aldım götürdüm acil servise. Herkesin çocuğu var. Herkesin ailesi var. Bugün onlara yarın bize duyarlılığı ile ben bu işi yaptım. Bunda büyütülecek bir şey yok” dedi. 
 |  Bu haber 3150 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

“Kurban Bayramı‘nı En İçten Dileklerimle Kutluyorum

“Kurban Bayramı‘nı En İçten Dileklerimle Kutluyorum “Kurban Bayramı‘nı En İçten Dileklerimle Kutluyorum

Çocukların Bayramlık Sevinci

Çocukların Bayramlık Sevinci Çocukların Bayramlık Sevinci

Papuçcu; “Kör Bıçaklarla Kurbanınızı Heba Etmeyin”

Papuçcu; “Kör Bıçaklarla Kurbanınızı Heba Etmeyin” Papuçcu; “Kör Bıçaklarla Kurbanınızı Heba Etmeyin”

Refik Aras Sokakta Çalışmalar Devam Ediyor

Refik Aras Sokakta Çalışmalar Devam Ediyor Refik Aras Sokakta Çalışmalar Devam Ediyor

Vali Mehmet Makas, Erzincan Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Vali Mehmet Makas, Erzincan Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti Vali Mehmet Makas, Erzincan Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması
  erzincan web tasarım