Erzincan Haber Sitesi
Yolcular Müdahale Etti, Şoför Hastaneye Yetiştirdi

Nefesi kesilen bebeğe ilk müdahale yolcular tarafından yapıldı.

Erzincan’da halk otobüsünde nefesi kesilen bebeğe ilk müdahale yolcular tarafından yapılırken, bebek şoför tarafından hastaneye ulaştırıldı.

Edinilen bilgiye göre, 26 Kasım tarihinde Yunus Emre Mahallesi ve Mimar Sinan mahallesi 3 nolu otobüs hattında yolcu taşıyan özel halk otobüsünün şoförü 53 yaşında ki Ayhan Sezgin, otobüse bindikten kısa süre sonra öksürmeye başlayan ve rahatsızlanan çocuğu görünce hareket etmedi ve bir süre otobüsü bekletti. Şoför Sezgin, anneyi uyararak çocuğun yüzünü aşağı doğru çevirmesi yönünde uyardı. Çocuğun nefes alamadığını fark eden otobüsteki yolcular da küçük çocuğu kucağına alarak müdahale etmeye başladılar. Çocuğun nefes sorunun devam etmesi üzerine otobüs şoförü Ayhan Sezgin, kendi güzergahından çıkarak çocuğun hayatını kurtarmak için direksiyonunu Erzincan Binali Yıldırım Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine çevirdi. Acil servise getirilen bebek, hastanede gerekli tedavisi yapıldı.

Yaşanan olay anı otobüs içerisinde ki güvenlik kamerasına yansıdı.

Erzincan Kent İçin Ulaşım Kooperatifi Başkanı Mehmet Albayrak: “Erzincan’da hizmet sektöründe çalışıyoruz. Kamu hizmeti bit nevi görüyoruz. Esnaflık yaptığımız iş. Olay ile ilgili çalışan personelimiz, şoför arkadaşımız da esnaflığın şanına yakışan harekette bulunmuştur. Kendisini tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Bunun kamuoyuna yansımasının da önemini biliyoruz. Çünkü burada toplumsal duyarlılık çok önemli. Bu gibi hadiselerin toplum tarafından bilinmesini önemsiyorum. Biz çalışan personellerimize 6 aylık periyotlar halinde eğitim toplantıları düzenliyoruz. Bu tür davranışları da nasıl hareket edeceklerine dair teknik manada eğitimlerini veriyoruz. Tekrar arkadaşımıza bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Otobüs Şoförü Ayhan Sezgin, ise: “Kadıncağızı aldım. Kucağında bir çocuk vardı. Çocukta bir anormallik vardı. O an baktım çocuk boğuluyor. Nefes alamıyor. Bize verilen eğitimler dahilin de çocuğa ilk müdahaleyi yapmaya çalıştık. Arkadaki bayanlar sağ olsun. Bayan arkadaşlar hemen müdahale yaptı. Çocuk morarmaya başlamıştı. O an panikle aklıma hastane geldi. Her vatandaşın yapması gereken şeyi yaptım. Aldım götürdüm acil servise. Herkesin çocuğu var. Herkesin ailesi var. Bugün onlara yarın bize duyarlılığı ile ben bu işi yaptım. Bunda büyütülecek bir şey yok” dedi. 
 |  Bu haber 2961 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Girlevik Şelalesi Buz Tuttu

Girlevik Şelalesi Buz Tuttu Girlevik Şelalesi Buz Tuttu

Kayak, Karda Rafting ve Yamaç Paraşütü Bir Arada, Ergan Dağında

Kayak, Karda Rafting ve Yamaç Paraşütü Bir Arada, Ergan Dağında Kayak, Karda Rafting ve Yamaç Paraşütü Bir Arada, Ergan Dağında

Tercan TOKİ İhalesi Yapıldı

Tercan TOKİ İhalesi Yapıldı Tercan TOKİ İhalesi Yapıldı

Bakan Varank, Ergan Dağı Kayak Merkezinde Gece Kayağı Yaptı

Bakan Varank, Ergan Dağı Kayak Merkezinde Gece Kayağı Yaptı Bakan Varank, Ergan Dağı Kayak Merkezinde Gece Kayağı Yaptı

Erzincan Havalimanı’na Güneş Enerjisi Verecek Proje Açıldı

Erzincan Havalimanı’na Güneş Enerjisi Verecek Proje Açıldı Erzincan Havalimanı’na Güneş Enerjisi Verecek Proje Açıldı

Bakan Varank, Kaynaklarınızı Yatırımlara Yönlendirmenin Şu Anda Tam Vakti

Bakan Varank, Kaynaklarınızı Yatırımlara Yönlendirmenin Şu Anda Tam Vakti Bakan Varank, Kaynaklarınızı Yatırımlara Yönlendirmenin Şu Anda Tam Vakti

Ergan Dağı Kayak Merkezinde Hafta Sonu Yoğunluğu

Ergan Dağı Kayak Merkezinde Hafta Sonu Yoğunluğu Ergan Dağı Kayak Merkezinde Hafta Sonu Yoğunluğu

Drone Gören Köpek Görenleri Tebessüm Ettirdi

Drone Gören Köpek Görenleri Tebessüm Ettirdi Drone Gören Köpek Görenleri Tebessüm Ettirdi

Kuşlar Yuvalarına Kavuştu

Kuşlar Yuvalarına Kavuştu Kuşlar Yuvalarına Kavuştu
  erzincan web tasarım