Erzincan Haber Sitesi

Türkiye'nin kış turizm merkezlerinden Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi, konuklarına kayak yapmanın yanı sıra yamaç paraşütü imkanı da sağlıyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan Ergan Dağı, doğal güzellikleri eşliğinde ziyaretçilerine 15 kilometre kesintisiz pistte kayak yapma imkanı sunuyor.

Kayak merkezindeki kapalı gondollarla 2 bin 700 metre yükseklikteki tepeye çıkarılan misafirler, eksi 10 dereceleri bulan soğuk havalarda tecrübeli yamaç paraşütü pilotları nezaretinde Erzincan manzarasına karşı uçmanın tadını çıkarıyor.

Yamaç paraşütü pilotları hava şartlarının müsait olduğu günlerde hem kayak yapıyor hem de yamaç paraşütü ile uçarak manzaranın tadını çıkarıyor.

Yamaç Paraşütü Ve Kayak Sporcusu Sedat Cengiz: “Erzincanlıyım. Ergan Kayak tesislerinde her hafta sonu buradayız çocuklarımızla beraber. Ergan sevenlerdeniz. Tesisimiz güzel bir tesis ve burada olmak, buraya gelmek için can atıyoruz. Kar kalitesi burada güzel. Pist güzel. Kayak yapmak harika bir duygu. Çocuklarımla beraber geliyorum. Kayak yapmak burada güzel, ayriyeten de burada yamaç paraşütü ile uçuş yapıyoruz biz. Uçmak güzel bir duygu. Herkese tavsiye ediyorum. Adrenalin isteyenler, beyazlar içerisinde uçmak isteyenler Ergan dağına gelip burada pistimizin sonundan kalkıp bulunduğumuz bölgeye rahat bir şekilde iniş yapabilirler. Tek kişilik ve çift kişilik isteyen istediği şekilde burada uçuş yapabilir. Paraşütü olmayan arkadaşlarımıza da burada sportif anlamda yardımcı olabiliriz. Gökyüzü ile buluşturabiliriz onları. Uçtuğumuz zaman kendimizi çok mutlu hissediyoruz. Uçamadığımız zaman rahatsız oluyoruz. Bir hafta sonra ki güzel bir uçuş anını bekliyoruz. Ergan dağını çok seviyoruz. Çünkü sevmemiz için iki neden var. Yamaç paraşütü ve kayak. Kayağı da çok seviyoruz. Sabahları geliyorum ben buraya ekip arkadaşlarımızla birlikte en başta çıkıyoruz tepeye. Tepeden yamaç paraşütümüzü yapıyoruz. Tabii en başta havayı değerlendiriyoruz. Hava uçuşa müsaitse uygunsa uçuşumuzu planlayıp uçuyoruz. Daha sonra da uçuş planından sonrada kayaklarımızı ayağımıza takıyoruz. Bu güzel tesisin ve karın tadını yaşıyoruz” dedi.    
 |  Bu haber 2504 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

“Kurban Bayramı‘nı En İçten Dileklerimle Kutluyorum

“Kurban Bayramı‘nı En İçten Dileklerimle Kutluyorum “Kurban Bayramı‘nı En İçten Dileklerimle Kutluyorum

Çocukların Bayramlık Sevinci

Çocukların Bayramlık Sevinci Çocukların Bayramlık Sevinci

Papuçcu; “Kör Bıçaklarla Kurbanınızı Heba Etmeyin”

Papuçcu; “Kör Bıçaklarla Kurbanınızı Heba Etmeyin” Papuçcu; “Kör Bıçaklarla Kurbanınızı Heba Etmeyin”

Refik Aras Sokakta Çalışmalar Devam Ediyor

Refik Aras Sokakta Çalışmalar Devam Ediyor Refik Aras Sokakta Çalışmalar Devam Ediyor

Vali Mehmet Makas, Erzincan Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Vali Mehmet Makas, Erzincan Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti Vali Mehmet Makas, Erzincan Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması
  erzincan web tasarım