Erzincan Haber Sitesi
Ergan Dağı Kayak Merkezinde Hafta Sonu Yoğunluğu

Türkiye’nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Erzincan’ın Yaylabaşı Beldesinde bulunan Ergan Kayak Merkezi’nde sezonun açılması ile kayak merkezi kayak severlerin ilgi odağı oldu.

Munzur Dağları’nın eteklerinde kurulan ve yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olan Ergan Dağı Kayak Merkezi kayak sezonunu açtı.
Kayak pistinin yapılan çalışmalar ile 17 kilometreye çıkması ile Türkiye’nin en uzun kayak merkezi unvanına sahip olan merkeze kayak severler hafta sonu akın ediyor.
Munzur Sıra Dağlarının eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Kayak Merkezi, toplam 17 km uzunluğundaki pisti ile kayak severleri bekliyor. Ergan Kayak Merkezinde kayak sezonunun açılmasıyla tüm kayak severler Ergan Dağı´na koştu.
Kar kalınlığının 40 santimetreye ulaştığı Erzincan Ergan Kayak Merkezinde, kayak severler kayak yapmanın tadını çıkardı.

Vatandaşlar: “Pist güzel, uzun. Profesyoneller için daha iyi avantajlı olduğunu düşünüyorum. Manzarası güzel, süper. Samimi, o yüzden hafta sonları geliyoruz” , “Erzincan için büyük bir nimet diyebiliriz. Pist uzunluğu ve pistin güzel olması ayrı bir avantaj. Zevkli bir pist. Kayanlar için gerçekten elverişli ve doyum hissi yüksek bir pist diyebilirim. Misafirlerimizi bekleriz güzel herkese heyecan verici bir pist diyebilirim” , “Zemin olarak, ortam olarak, işletme olarak gayet güzel. Geçen yıl başladım ben bu senede devam ediyorum. Her hangi bir memnuniyetsizliğimiz yok” dediler.
 |  Bu haber 2372 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Girlevik Şelalesi Buz Tuttu

Girlevik Şelalesi Buz Tuttu Girlevik Şelalesi Buz Tuttu

Kayak, Karda Rafting ve Yamaç Paraşütü Bir Arada, Ergan Dağında

Kayak, Karda Rafting ve Yamaç Paraşütü Bir Arada, Ergan Dağında Kayak, Karda Rafting ve Yamaç Paraşütü Bir Arada, Ergan Dağında

Tercan TOKİ İhalesi Yapıldı

Tercan TOKİ İhalesi Yapıldı Tercan TOKİ İhalesi Yapıldı

Bakan Varank, Ergan Dağı Kayak Merkezinde Gece Kayağı Yaptı

Bakan Varank, Ergan Dağı Kayak Merkezinde Gece Kayağı Yaptı Bakan Varank, Ergan Dağı Kayak Merkezinde Gece Kayağı Yaptı

Erzincan Havalimanı’na Güneş Enerjisi Verecek Proje Açıldı

Erzincan Havalimanı’na Güneş Enerjisi Verecek Proje Açıldı Erzincan Havalimanı’na Güneş Enerjisi Verecek Proje Açıldı

Bakan Varank, Kaynaklarınızı Yatırımlara Yönlendirmenin Şu Anda Tam Vakti

Bakan Varank, Kaynaklarınızı Yatırımlara Yönlendirmenin Şu Anda Tam Vakti Bakan Varank, Kaynaklarınızı Yatırımlara Yönlendirmenin Şu Anda Tam Vakti

Drone Gören Köpek Görenleri Tebessüm Ettirdi

Drone Gören Köpek Görenleri Tebessüm Ettirdi Drone Gören Köpek Görenleri Tebessüm Ettirdi

Kuşlar Yuvalarına Kavuştu

Kuşlar Yuvalarına Kavuştu Kuşlar Yuvalarına Kavuştu

Kayak Merkezinde Bulunan Göl Buz Tuttu, Ortaya İlginç Görüntüler Çıktı

Kayak Merkezinde Bulunan Göl Buz Tuttu, Ortaya İlginç Görüntüler Çıktı Kayak Merkezinde Bulunan Göl Buz Tuttu, Ortaya İlginç Görüntüler Çıktı
  erzincan web tasarım