Erzincan Haber Sitesi
Kayak, Karda Rafting ve Yamaç Paraşütü Bir Arada, Ergan Dağında

Ergan Dağı kayak merkezinde üç doğa sporu hafta sonu aynı anda yapıldı. Kayak yapan sporculara, raftingciler ve yamaç paraşütü sporcuları da eşlik etti.

Erzincan'da raftingciler, Karasu Nehri'nin suyunun azalması ve soğuk hava dolayısıyla Ergan Kayak Merkezi’nde giderek karda raftingi yaptı. Kas takan ve küreklerini ellerine alan sporcular bu defa kar üzerinde adrenalin yaşadılar.

Şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktaki Ergan Kayak Merkezi yarı yıl tatili ile birlikte kayak severlerden büyük ilgi görürken havaların soğuması ile raftingcilerin de mekanı haline geldi. Raftingciler bu defa Karasu Nehri'nin azgın suyunda rafting yaptıkları botu karlar üzerine bıraktı. Kaskını, can yeleğini giyen sporcular ellerinde küreklerle botlara bindiler. Kayak merkezindeki özel parkurda, dik yamaçtan botla birlikte kayan sporcular büyük heyecan yaşadılar. Defalarca botlarla parkurun tepesine tırmanan raftingcilere gün boyunca vatandaşlar da katıldı. Ergan Dağı kayak merkezinde üç doğa sporu hafta sonu aynı anda yapıldı. Kayak yapan sporculara, raftingciler ve yamaç paraşütü sporcuları da eşlik etti.

Karda rafting öncesi Duman Doğa Sporları Kulübü Yöneticisi Adem Duman’dan kısa bir eğitim alan vatandaşlar karda rafting yapmanın heyecanını yaşadılar.

Vatandaşlar: “Erzincanlıyım. Erzincan üniversitesindeyim. İlk defa yapıyorum. Bu kadar eğlenceli olduğunu da bilmiyordum. Daha öncesinde Ergan dağına gelip kayak yapmıştım. Yalnız hiç kayakla rafting yapmamıştım. Eğlenceliymiş bayağı. Hoşuma gitti. Ergan dağı bence Türkiye’de ki sayılı kayak pistlerinden biri. Herkesi ülkenin dört bir yanından buraya bekliyoruz” , “Kayak yapmaya geldik. Karda rafting yapılınca biz de bir denemek istedik. Kayak eğlenceli bir spor. Tüm Erzincan’ı bu zevkli spora davet ediyorum” , “Tunceli’den geliyorum. Beden eğitimi ve spor öğretmenliği okuyorum Erzincan’da. Değişik bir aktivite oldu bizim için Ergan dağına gelmek, burada kayak ve benzeri alışkanlıkları edinmek. Sonuç olarak spor okuyoruz ve spor adına böyle şeyler yapılması bu coğrafyada, bu kültürde bence çok güzel ve herkese gerçekten tavsiye ediyorum” , “Kahramanmaraş’tan geldim. Burada beden eğitimi ve spor öğretmenliği okuyorum. Karda rafting ilk defa yapıyorum ve çok eğlenceliydi. Herkese tavsiye ediyorum. Ergan dağına herkes gelsin” , “Ben Türkmenistan’dan geldim buraya. Erzincan’da beden eğitimi okuyorum. Arkadaşlarla eğlenmeye geldik buraya. İlk defa geldik. Çok eğlenceliydi. Arkadaşlara burada çalışanlara teşekkür ederim” , “Biz kayak yapmaya geldik. Karda rafting yani. Çok eğlenceliydi. Sağ bastık, sol bastık. Çok eğlenceliydi” dediler.

Duman Doğa Sporları Kulübü Yöneticisi Adem Duman, ise: “Artık karda rafting geleneksel oldu. Türkiye’de ilkini de biz burada gerçekleştirdik. İnşallah bunu geleneksel hale getirip bundan sonra devamlı yapacağız. Bir daha ki katılımlarda daha da çok bir katılımla daha güzel, daha eğlenceli bir karda rafting organizasyonu yapacağız inşallah. Herkesi bekliyoruz. Herkes Ergan Dağına gelsin. Erzincan’da Türkiye’nin her yerinden bu aktiviteye katılsınlar eğlensinler. / Yazın zaten Karasu nehrinde rafting yapıyoruz. Güzel bir parkurumuz var. Kışın da Ergan dağında yapıyoruz. Dışarıdan bakan arkadaşlara tehlikeli gibi gözükebilir ama parkurumuz karda rafting için çok ideal. Burada jandarma arkadaşlarımız da güvenliği alıyorlar. Risk namına hiç riskimiz yoktur. Riskli diye yapılmaz diye aklınıza gelmesin” dedi.
 |  Bu haber 2840 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Özcan Baba'dan Sağlık Çalışanlarına Destek

Özcan Baba'dan Sağlık Çalışanlarına Destek Özcan Baba'dan Sağlık Çalışanlarına Destek

Virüs Salgınından Dolayı Çalışamayanlara Ekmek Bedava

Virüs Salgınından Dolayı Çalışamayanlara Ekmek Bedava Virüs Salgınından Dolayı Çalışamayanlara Ekmek Bedava

Erzincan’da Cezaevleri ve Adalet Sarayı Dezenfekte Ediliyor

Erzincan’da Cezaevleri ve Adalet Sarayı Dezenfekte Ediliyor Erzincan’da Cezaevleri ve Adalet Sarayı Dezenfekte Ediliyor

2019 Yılı Buzağı Destekleme Başvurusu Yapamayanlar Dikkat

2019 Yılı Buzağı Destekleme Başvurusu Yapamayanlar Dikkat 2019 Yılı Buzağı Destekleme Başvurusu Yapamayanlar Dikkat

Erzincan’da 3 Köy Karantina Altına Alındı

Erzincan’da 3 Köy Karantina Altına Alındı Erzincan’da 3 Köy Karantina Altına Alındı

Korona Virüs Salgınının Son Bulması İçin Kurban Kesildi

Korona Virüs Salgınının Son Bulması İçin Kurban Kesildi Korona Virüs Salgınının Son Bulması İçin Kurban Kesildi

Tanoğlu, Üyelerin Taleplerini İletti

Tanoğlu, Üyelerin Taleplerini İletti Tanoğlu, Üyelerin Taleplerini İletti

Vali Arslantaş, 65 Yaş Üstü Vatandaşlarla Görüntülü Konuşarak Moral Verdi

Vali Arslantaş, 65 Yaş Üstü Vatandaşlarla Görüntülü Konuşarak Moral Verdi Vali Arslantaş, 65 Yaş Üstü Vatandaşlarla Görüntülü Konuşarak Moral Verdi

Erzincan Gençlik Merkezinden, Sağlık Çalışanlarına Korumalı Maske

Erzincan Gençlik Merkezinden, Sağlık Çalışanlarına Korumalı Maske Erzincan Gençlik Merkezinden, Sağlık Çalışanlarına Korumalı Maske
  erzincan web tasarım