Erzincan Haber Sitesi
Öğrencilerden Mehmetçiğe Destek

Erzincan’da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Terzi Baba Yurdu, Piri Sami Yurdu ve Mengücek Gazi Yurdu  öğrencileri İdlib'de şehit olan askerlerimizi anmak ve "Bahar Kalkanı Harekatı"na destek olmak için bir araya geldiler.

Öğrenciler Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin askeri konvoya saldırısı sonrası şehit düşen Mehmetçiği anmak ve Bahar Kalkanı Harekatına destek vermek amacıyla yurt lambalarından ‘TSK’ ve BAHAR yazdılar.

Öğrenciler yurdun lambalarından TSK ve BAHAR yazan öğrenciler yurt bahçesinde saygı duruşunda bulunduktan sonra ellerinde Türk bayrakları ile İstiklal Marşını okudu. Öğrenciler törenin sonunda ise “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı atıp şehit askerlerin isimlerini okudular.

Gençlik Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu: “Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde kalan 8 bin öğrencimizle Mehmetçiğimize destek olmak için TSK ve Bahar Kalkanı operasyonu için çeşitli fonlar ve çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Tüm öğrencilerimizle birlikte Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Gençlerimizi sağ olsunlar oldukça duyarlı. Vatan evlatlarımızın askerimizin Mehmetçiğimizin sonuna kadar yanındalar. Hepsi birer fert olarak bu operasyonun hem yanında olduklarını vuruluyorlar. Allah'ım Mehmetçiğimize büyük bir zafer nasip etsin” dedi.        

Öğrenci Semanur Tosun: “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifa ve ailelerine de sabır diliyorum. Türk milleti olarak savaşmaktan korkmayız. Gerekirse biz de savaşırız. Vatanımızın askerimizin yanındayız. Biz bizim güvenliğimizi tehdit eden herkesle kana kan dişe diş savaşırız gerekirse. Ama Abdulhamid'in yaptığı gibi vatan topraklarımızdan bir parça dahi vermedik, vermeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar. Biz böyle yetiştik böyle yetiştireceğiz gelecek nesillerimizde. Biz askerimizle de, polisimizle de gurur duyuyoruz. Her daim yanındayız. Ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 
 |  Bu haber 20891 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi

Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi

Erzincan’ın Tercan İlçesinde 4,3 Büyüklüğünde Deprem

Erzincan’ın Tercan İlçesinde 4,3 Büyüklüğünde Deprem Erzincan’ın Tercan İlçesinde 4,3 Büyüklüğünde Deprem

Şehir Genelinde Temizlik Seferberliği Başlatıldı

Şehir Genelinde Temizlik Seferberliği Başlatıldı Şehir Genelinde Temizlik Seferberliği Başlatıldı

Pandemi Sürecinde Hayalini Gerçekleştirdi

Pandemi Sürecinde Hayalini Gerçekleştirdi Pandemi Sürecinde Hayalini Gerçekleştirdi

Seralarda Yaz Kış Üretim Devam Ediyor

Seralarda Yaz Kış Üretim Devam Ediyor Seralarda Yaz Kış Üretim Devam Ediyor

Vali Makas’tan, POMEM’e Ziyaret

Vali Makas’tan, POMEM’e Ziyaret Vali Makas’tan, POMEM’e Ziyaret

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Asfalt Çalışmalarına Devam Ediyor

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Asfalt Çalışmalarına Devam Ediyor Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Asfalt Çalışmalarına Devam Ediyor

Erzincan 2023'e Güçlü Projelerle Hazırlanıyor

Erzincan 2023'e Güçlü Projelerle Hazırlanıyor Erzincan 2023'e Güçlü Projelerle Hazırlanıyor

Bakan Kurum, Erzincan’da

Bakan Kurum, Erzincan’da Bakan Kurum, Erzincan’da
  erzincan web tasarım