Erzincan Haber Sitesi
Öğrencilerden Mehmetçiğe Destek

Erzincan’da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Terzi Baba Yurdu, Piri Sami Yurdu ve Mengücek Gazi Yurdu  öğrencileri İdlib'de şehit olan askerlerimizi anmak ve "Bahar Kalkanı Harekatı"na destek olmak için bir araya geldiler.

Öğrenciler Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin askeri konvoya saldırısı sonrası şehit düşen Mehmetçiği anmak ve Bahar Kalkanı Harekatına destek vermek amacıyla yurt lambalarından ‘TSK’ ve BAHAR yazdılar.

Öğrenciler yurdun lambalarından TSK ve BAHAR yazan öğrenciler yurt bahçesinde saygı duruşunda bulunduktan sonra ellerinde Türk bayrakları ile İstiklal Marşını okudu. Öğrenciler törenin sonunda ise “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı atıp şehit askerlerin isimlerini okudular.

Gençlik Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu: “Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde kalan 8 bin öğrencimizle Mehmetçiğimize destek olmak için TSK ve Bahar Kalkanı operasyonu için çeşitli fonlar ve çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Tüm öğrencilerimizle birlikte Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Gençlerimizi sağ olsunlar oldukça duyarlı. Vatan evlatlarımızın askerimizin Mehmetçiğimizin sonuna kadar yanındalar. Hepsi birer fert olarak bu operasyonun hem yanında olduklarını vuruluyorlar. Allah'ım Mehmetçiğimize büyük bir zafer nasip etsin” dedi.        

Öğrenci Semanur Tosun: “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifa ve ailelerine de sabır diliyorum. Türk milleti olarak savaşmaktan korkmayız. Gerekirse biz de savaşırız. Vatanımızın askerimizin yanındayız. Biz bizim güvenliğimizi tehdit eden herkesle kana kan dişe diş savaşırız gerekirse. Ama Abdulhamid'in yaptığı gibi vatan topraklarımızdan bir parça dahi vermedik, vermeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar. Biz böyle yetiştik böyle yetiştireceğiz gelecek nesillerimizde. Biz askerimizle de, polisimizle de gurur duyuyoruz. Her daim yanındayız. Ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 
 |  Bu haber 2603 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’da 3 Köy Karantina Altına Alındı

Erzincan’da 3 Köy Karantina Altına Alındı Erzincan’da 3 Köy Karantina Altına Alındı

Korona Virüs Salgınının Son Bulması İçin Kurban Kesildi

Korona Virüs Salgınının Son Bulması İçin Kurban Kesildi Korona Virüs Salgınının Son Bulması İçin Kurban Kesildi

Tanoğlu, Üyelerin Taleplerini İletti

Tanoğlu, Üyelerin Taleplerini İletti Tanoğlu, Üyelerin Taleplerini İletti

Vali Arslantaş, 65 Yaş Üstü Vatandaşlarla Görüntülü Konuşarak Moral Verdi

Vali Arslantaş, 65 Yaş Üstü Vatandaşlarla Görüntülü Konuşarak Moral Verdi Vali Arslantaş, 65 Yaş Üstü Vatandaşlarla Görüntülü Konuşarak Moral Verdi

Erzincan Gençlik Merkezinden, Sağlık Çalışanlarına Korumalı Maske

Erzincan Gençlik Merkezinden, Sağlık Çalışanlarına Korumalı Maske Erzincan Gençlik Merkezinden, Sağlık Çalışanlarına Korumalı Maske

Bin 217 Üreticiye 6 Milyon 478 Bin 175 TL Destekleme

Bin 217 Üreticiye 6 Milyon 478 Bin 175 TL Destekleme Bin 217 Üreticiye 6 Milyon 478 Bin 175 TL Destekleme

Sağlık Bakanlığından Erzincan’a Kadro

Sağlık Bakanlığından Erzincan’a Kadro Sağlık Bakanlığından Erzincan’a Kadro

Tanoğlu’ndan, Covid-19 Salgını ile İlgili Açıklama

Tanoğlu’ndan, Covid-19 Salgını ile İlgili Açıklama Tanoğlu’ndan, Covid-19 Salgını ile İlgili Açıklama

Sağlık Çalışanlarına Çiçekli Destek

Sağlık Çalışanlarına Çiçekli Destek Sağlık Çalışanlarına Çiçekli Destek
  erzincan web tasarım