Erzincan Haber Sitesi
Öğrencilerden Mehmetçiğe Destek

Erzincan’da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Terzi Baba Yurdu, Piri Sami Yurdu ve Mengücek Gazi Yurdu  öğrencileri İdlib'de şehit olan askerlerimizi anmak ve "Bahar Kalkanı Harekatı"na destek olmak için bir araya geldiler.

Öğrenciler Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin askeri konvoya saldırısı sonrası şehit düşen Mehmetçiği anmak ve Bahar Kalkanı Harekatına destek vermek amacıyla yurt lambalarından ‘TSK’ ve BAHAR yazdılar.

Öğrenciler yurdun lambalarından TSK ve BAHAR yazan öğrenciler yurt bahçesinde saygı duruşunda bulunduktan sonra ellerinde Türk bayrakları ile İstiklal Marşını okudu. Öğrenciler törenin sonunda ise “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı atıp şehit askerlerin isimlerini okudular.

Gençlik Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu: “Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde kalan 8 bin öğrencimizle Mehmetçiğimize destek olmak için TSK ve Bahar Kalkanı operasyonu için çeşitli fonlar ve çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Tüm öğrencilerimizle birlikte Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Gençlerimizi sağ olsunlar oldukça duyarlı. Vatan evlatlarımızın askerimizin Mehmetçiğimizin sonuna kadar yanındalar. Hepsi birer fert olarak bu operasyonun hem yanında olduklarını vuruluyorlar. Allah'ım Mehmetçiğimize büyük bir zafer nasip etsin” dedi.        

Öğrenci Semanur Tosun: “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifa ve ailelerine de sabır diliyorum. Türk milleti olarak savaşmaktan korkmayız. Gerekirse biz de savaşırız. Vatanımızın askerimizin yanındayız. Biz bizim güvenliğimizi tehdit eden herkesle kana kan dişe diş savaşırız gerekirse. Ama Abdulhamid'in yaptığı gibi vatan topraklarımızdan bir parça dahi vermedik, vermeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar. Biz böyle yetiştik böyle yetiştireceğiz gelecek nesillerimizde. Biz askerimizle de, polisimizle de gurur duyuyoruz. Her daim yanındayız. Ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 
 |  Bu haber 10298 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Otobüs Devrildi 19 Yaralı Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım