Erzincan Haber Sitesi
Öğrencilerden Mehmetçiğe Destek

Erzincan’da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Terzi Baba Yurdu, Piri Sami Yurdu ve Mengücek Gazi Yurdu  öğrencileri İdlib'de şehit olan askerlerimizi anmak ve "Bahar Kalkanı Harekatı"na destek olmak için bir araya geldiler.

Öğrenciler Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin askeri konvoya saldırısı sonrası şehit düşen Mehmetçiği anmak ve Bahar Kalkanı Harekatına destek vermek amacıyla yurt lambalarından ‘TSK’ ve BAHAR yazdılar.

Öğrenciler yurdun lambalarından TSK ve BAHAR yazan öğrenciler yurt bahçesinde saygı duruşunda bulunduktan sonra ellerinde Türk bayrakları ile İstiklal Marşını okudu. Öğrenciler törenin sonunda ise “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı atıp şehit askerlerin isimlerini okudular.

Gençlik Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu: “Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde kalan 8 bin öğrencimizle Mehmetçiğimize destek olmak için TSK ve Bahar Kalkanı operasyonu için çeşitli fonlar ve çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Tüm öğrencilerimizle birlikte Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Gençlerimizi sağ olsunlar oldukça duyarlı. Vatan evlatlarımızın askerimizin Mehmetçiğimizin sonuna kadar yanındalar. Hepsi birer fert olarak bu operasyonun hem yanında olduklarını vuruluyorlar. Allah'ım Mehmetçiğimize büyük bir zafer nasip etsin” dedi.        

Öğrenci Semanur Tosun: “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifa ve ailelerine de sabır diliyorum. Türk milleti olarak savaşmaktan korkmayız. Gerekirse biz de savaşırız. Vatanımızın askerimizin yanındayız. Biz bizim güvenliğimizi tehdit eden herkesle kana kan dişe diş savaşırız gerekirse. Ama Abdulhamid'in yaptığı gibi vatan topraklarımızdan bir parça dahi vermedik, vermeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar. Biz böyle yetiştik böyle yetiştireceğiz gelecek nesillerimizde. Biz askerimizle de, polisimizle de gurur duyuyoruz. Her daim yanındayız. Ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 
 |  Bu haber 31173 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Yamaç Paraşütü Atlayışı Nefesleri Kesti

Yamaç Paraşütü Atlayışı Nefesleri Kesti Yamaç Paraşütü Atlayışı Nefesleri Kesti

359 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

359 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı 359 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

Sporculardan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Sporculardan, Başkan Aksun’a Ziyaret Sporculardan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Mehmetçik'ten Karlı Dağlarda 'Komando Marşı'

Mehmetçik'ten Karlı Dağlarda 'Komando Marşı' Mehmetçik'ten Karlı Dağlarda 'Komando Marşı'

Seralarda Artık Kışında Üretim Olacak

Seralarda Artık Kışında Üretim Olacak Seralarda Artık Kışında Üretim Olacak

Seyir Halinde ki Aracın Üzerine Kaya Parçası Düştü

Seyir Halinde ki Aracın Üzerine Kaya Parçası Düştü Seyir Halinde ki Aracın Üzerine Kaya Parçası Düştü

Başkan Aksun, Esnafın Dilek ve Sorunlarını Dinledi

Başkan Aksun, Esnafın Dilek ve Sorunlarını Dinledi Başkan Aksun, Esnafın Dilek ve Sorunlarını Dinledi

Donma Tehlikesi Geçiren Vatandaşı Jandarma Ekipleri Kurtardı

Donma Tehlikesi Geçiren Vatandaşı Jandarma Ekipleri Kurtardı Donma Tehlikesi Geçiren Vatandaşı Jandarma Ekipleri Kurtardı
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım