Erzincan Haber Sitesi
Üniversite Öğrencileri Otobüs Terminallerine Akın Etti

Corona virüs ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan tedbirler kapsamında üniversitelerin tatil edilmesi dolaysıyla Erzincan'da öğrenciler şehirlerarası otobüs terminaline akın etti. Yüzlerce öğrenci memleketlerine gidebilmek için saatlerce bilet kuyruğunda bekledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği ve yaklaşık 4.5 saat süren 'corona virüs Toplantısı' sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamalarda bulundu. Kalın," İlk, orta ve liseler, 16 Mart itibarıyla bir hafta tatil edilecek. Spor müsabakalarının nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanması karar verildi. Üniversiteler 16 Mart'ta 3 hafta tatil edilecek" açıklamalarında bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın tatil açıklamasının ardından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde eğitim öğretim gören öğrenciler tatil süresince memleketlerinde olabilmek için şehirlerarası otobüs terminaline akın etti. Memleketlerine gidebilmek için otobüs firmalarının önünde uzun kuyruklar oluşturan öğrenciler bilet bulabilmek için saatlerce kuyrukta beklediler.

Öğrenciler: “Eskişehir’ gidiyorum. Erken tedbir amaçlı yapmışlar. Daha fazla yayılmadan herkes bir an evvel ailesinin yanına gitsin diye herhalde. 3 haftalık bir tatil verdiler. Ülkemiz hakkında da hayırlısı olsun inşallah. Yayılmadan sağ salim atlatabilsek keşke” , “Virüs haberi duyulunca hemen yurttan çıktık. Bakanın açıklamasının ardından. Hemen bilet almak için buraya geldik. Biletimizi de aldık hayırlısı ile. Yarın hemen ilk otobüsle gideceğiz inşallah. Corona virüsü de inşallah ülkeye yayılmaz” , “Sıradayım. Çok zor aldım. Bizim halkımız bu tip durumlarda izdiham yaratıyor. Çarpan çarpana. İzdiham olmaması için saygılı olmamız lazım. Daha sonra ki günler gidemem diye bir an önce biletimi almak istedim” , “Öğrenciler curcuna oldu böyle. Ondan dolayı da şuan izdiham yaşanıyor. Sistemler kilitlenmiş durumda. Kontrollü bir şekilde yapılsa daha iyi olurdu. Virüs tüm dünyayı etkilemiş durumda. Ülkemize gelmesini beklemiyorduk. Gelmese iyi olurdu. Fakat beklenmedik bir durum oldu. İnşallah büyümez. Biz de eğitimimize tekrardan devam ederiz. Eğitim öğretimi kısıtlamaz” , “Bilet bulabildi. Yarım saattir burada bilet arıyordum. Son zamanda bulabildim bileti. Korkuyoruz corona virüs nedeniyle. İnşallah ülkemizden tez zamanda gider bu virüs. Eğitimimize devam ederiz” dedi.  
 |  Bu haber 2396 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’da 3 Köy Karantina Altına Alındı

Erzincan’da 3 Köy Karantina Altına Alındı Erzincan’da 3 Köy Karantina Altına Alındı

Korona Virüs Salgınının Son Bulması İçin Kurban Kesildi

Korona Virüs Salgınının Son Bulması İçin Kurban Kesildi Korona Virüs Salgınının Son Bulması İçin Kurban Kesildi

Tanoğlu, Üyelerin Taleplerini İletti

Tanoğlu, Üyelerin Taleplerini İletti Tanoğlu, Üyelerin Taleplerini İletti

Vali Arslantaş, 65 Yaş Üstü Vatandaşlarla Görüntülü Konuşarak Moral Verdi

Vali Arslantaş, 65 Yaş Üstü Vatandaşlarla Görüntülü Konuşarak Moral Verdi Vali Arslantaş, 65 Yaş Üstü Vatandaşlarla Görüntülü Konuşarak Moral Verdi

Erzincan Gençlik Merkezinden, Sağlık Çalışanlarına Korumalı Maske

Erzincan Gençlik Merkezinden, Sağlık Çalışanlarına Korumalı Maske Erzincan Gençlik Merkezinden, Sağlık Çalışanlarına Korumalı Maske

Bin 217 Üreticiye 6 Milyon 478 Bin 175 TL Destekleme

Bin 217 Üreticiye 6 Milyon 478 Bin 175 TL Destekleme Bin 217 Üreticiye 6 Milyon 478 Bin 175 TL Destekleme

Sağlık Bakanlığından Erzincan’a Kadro

Sağlık Bakanlığından Erzincan’a Kadro Sağlık Bakanlığından Erzincan’a Kadro

Tanoğlu’ndan, Covid-19 Salgını ile İlgili Açıklama

Tanoğlu’ndan, Covid-19 Salgını ile İlgili Açıklama Tanoğlu’ndan, Covid-19 Salgını ile İlgili Açıklama

Sağlık Çalışanlarına Çiçekli Destek

Sağlık Çalışanlarına Çiçekli Destek Sağlık Çalışanlarına Çiçekli Destek
  erzincan web tasarım