Erzincan Haber Sitesi
Erzincan Sulama Birliğinden Basın Açıklaması

Erzincan Sulama Birliği Başkanı Sebahattin Demiröz, bir basın açıklaması yaparak, sulama sorununun yaşanmaması için çiftçilerinde duyarı olmasını istedi.

Demiröz; “Erzincan Sulama Birliği olarak 2019 yılı sulaması başlangıcında özellikle P1 ve P2 Pompa istasyonlarında elektrik verilmesinde abonelik konusunda büyük sıkıntılar yaşanmış bilindiği üzere Sayın Valimiz Ali ARSLANTAŞ, Sayın Milletvekillerimiz Süleyman KARAMAN ve Burhan ÇAKIR, AK PARTİ İL ve İLÇE Yönetimi, başta Ziraat Odası Başkanlığı olmak üzere ilimizin STK, Muhtarlar ve Çiftçilerimizin olağanüstü gayretleri ile sorun çözülmüş ve sisteme elektrik verilerek sulama yapılması sağlanmıştır.

2019 Yılına ait yapılan sulamadan P1 ve P2 Pompa İstasyonlarına ait tarafımıza toplam 4.452.017,60. TL ‘lik bir fatura yansıtılmıştır.

Bugüne kadar bu faturanın 3.243.875,98. TL lik kısmı ödenmiş olup kalan borç ise yaşanan Korona virüs Hastalığı (COVID-19) Virüs sebebiyle İcra Takiplerinin yapılamaması, yine tahsilatın oldukça düşük düzeyde gerçekleşmesi borcun tamamının ödenmesine engel olmuştur.

Tamamı ödenemeyen fatura sebebiyle ARAS ELETRİK PAREKENDE AŞ. tarafından P1 ve P2 Pompa İstasyonları ile Mollaköy Pompa İstasyonları elektrikleri bağlanmamaktadır. Tüm muhtarlarımıza ve Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik’e borçlu listeleri askıda gönderilmiştir. Bu bağlamda ödemesini yapamayan çiftçilerimizin ivedilikle ödemelerini yapmaları, ödemelerini yapan çiftçilerimizi de zor duruma düşürmemeleri açısından önem arz etmektedir. Hem muhtarlarımızın hem de Ziraat Odası Başkanımız ve yönetiminin ödeme noktasında destek olarak söz konusu borcun en kısa sürede ödenmesini sağlamaları ve elektriklerin ivedilikle bağlanması için çiftçilerimizin vadesi geçmiş borçlarını ödemeleri ya da 2020 yılına ait borçlarından % 11,84 oranında indirimden faydalanmak suretiyle ödeme yapmaları gerekmektedir.

Sorunun biran önce çözüme kovuşturulması için çiftçilerimizin konuya gerekli hassasiyetle yaklaşmaları ve ödemelerini ivedilikle yapmaları rica olunur.
 |  Bu haber 4702 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Otobüs Devrildi 19 Yaralı Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım