Erzincan Haber Sitesi
Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararlarıyla Erzincan Valiliğine atanan Mehmet Makas, görevine başlayarak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Zeytinburnu Kaymakamlığı görevinden ErzincanValiliği'ne atanan Mehmet Makas, dün valilik binası önünde, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları ve kurumların müdürleri tarafından sosyal mesafe kuralına uyularak karşılandı. Daha sonra iste Terzibaba Türbesini ziyaret eden Vali Makas bugün ise Erzincan’da görev yapan Basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Makas, burada yaptığı konuşmada, Malumunuz 2007-2011 yılları arasında Refahiye kaymakamlığı yaptık, Erzincan insanımız tanıdık, Erzincanımızı da seviyoruz. İlin yabancısı değiliz, son Valiler kararnamesi ile de Erzincan Valisi olarak Cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle görevlendirildik. Erzincan’da olmazsa olmazımız Sayın Başkanımız, Eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım beyinde teveccühleriyle bu görevi almış bulunmaktayız.

Öncelikle Erzincan’a Vali olarak atanmak bizim için büyük bir şereftir. Büyük bir onurdur. Erzincan İnsanımızla hemhal olarak beraberce yönetmek adına buradayız. Atamızın dedemizin ceddimizin şiarıyla yürüyüp, İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın şiarıyla vatandaşımızı memnun etmek noktasında yürüyeceğiz.  Beraber yürüyüp beraber yöneteceğiz.

Derdimiz insanımız mutlu etmek vatandaş odaklı hareket edebilmek, yeni bir slogan olarak şunu diyeyim herkesi şu duyguya sevk edebilmek. O duyguda sahipsiz hissetmemek, herkes bilecek ki bu vilayette bir sahibim var, derdimle dertlenen var, o noktada hareket etmeyi planlıyoruz.

Başta basın mensupları olmak üzere, gözümüz kulağımız, duymadığımızı duyurmak adına yardım bekliyoruz. İnanıyorum ki başaracağız. Güzelliklerle Erzincan’da hoş bir seda bırakarak hizmet süreci geçireceğiz. Fakat bu süreçte masa başında olan bir bürokrat değil de inşallah sahada olan, milletinin derdiyle dertlenen bir vizyon, bir anlayışla yürümeyi planlıyoruz.

Derdimiz adaletin sağlanması, ehliyete, emanete, riayet etmek, meşveret ve maslahat güzergahında da milletimizle de yürümek. Erzincan’ımız  zaten üst düzey hizmetleri almış bir vilayetimiz,  bizden önceki arkadaşlarımız çok üst düzeylere vilayetimizi taşımız bir vaziyette,  biz onu bir tık daha yukarıya taşıyabilir miyiz derdimiz o olacak.

Devlette süreklilik esas, Devlette süreklik noktasında da başlatılan projeleri harfiyen devam ettirmeyi planlıyoruz. Yeni projeleri beraber üreteceğiz. Özetle vatandaş göğsünü gererek ben Erzincan’da yaşıyorum, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve benim derdimle dertlenen bir yönetim var diyebiliyorsa ne mutlu bize. Bunu da gerçekleştireceğiz. Dedi

 |  Bu haber 4281 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Otobüs Devrildi 19 Yaralı Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı

Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor

Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım