Erzincan Haber Sitesi
Öğretmenlerden Covid-19 Farkındalık Yürüyüşü

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli 200 gönüllü öğretmen tarafından şehrin dört farklı noktasından başlanarak Cumhuriyet Meydanına Covid-19 Farkındalık Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşte öğreTmenler İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan broşürleri halka dağıttı.

Şehrin ana caddeleri üzerinde bir araya gelen toplam 200 öğretmen Erzincan’da korona virüs (Covid-19) salgınına dikkat çekmek salgının önüne bir an önce geçmek ve öğrencilerin en kısa sürede okullarına başlayabilmeleri için bilinçlendirici broşürleri esnafa ve halka dağıttılar.

 Yapılan etkinlik ile ilgili bilgi veren Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün: “Öncelikle bugün dünyada baktığımız zaman gerçekten çok ciddi, büyük kitleleri çok farklı anlamda etkisi altına alan, çok ciddi bir salgın ile dünya mücadele halinde ülkemizde aynı şekilde bu korona virüs ile ilgili olarak ciddi önlemler almakta. Ciddi tedbirler almakta. Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak diyiyoruz ki ‘Kendimiz için değil, geleceğimiz ve çocuklarımız için kurallara uyalım okulları açalım’ maksadımız bu. İlimizde farkındalığı artırma adına 200 gönüllü öğretmen arkadaşımız tişörtleri giyerek üzerlerinde pandemi ile ilgili yapacağımız çalışmalar ve mücadeleleri anlatan kelimeler ve sözcüklerin olduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan broşürleri halkımıza ve esnafımıza dağıtmak suretiyle bir farkındalık oluşturmak istedik. Bizim amacımız çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde okula gelişlerini bir an önce sağlayabilmek. Onların en ertelenemez, en önemli haklarından biri olan eğitim hakkı ile o çocuklarımız ile o çocuklarımızı buluşturmak. Bu meyanda öğretmen arkadaşlarımız üzerlerine düşen çok ciddi ve çok güzel bir sorumluluk örneği göstererek valimizin de talimatları ile bu hususta güzel bir çalışma yaptık. Bundan sonra velilerimizle özellikle bir çalışma yapacağız. İlkokul 1 sınıfa kayıt olan öğrencilerimizin velileri ile okullarımızı hazırlayacağız. Neticesinde bugün aslında Erzincan’da bine yakın 12 sınıf öğrencisi 2 bine yakında 8 sınıf öğrencisi aslında okullarımızda yüz yüze eğitimi kurslar vasıtasıyla görüyor. Bu çocuklarımız okullarımızda sevindirici olan durum şu özellikle maske, mesafe ve temizliğe gerçekten çok ciddi bir şekilde riayet etmeleri bizi ciddi bir şekilde düşündürmekte. Şu şekilde biz ebeveynler olarak onlardan daha tecrübeliler olarak onların bu okula güzel geliş gidişlerini örnek almak suretiyle bir çok şeyimizden fedakarlık edip, gideceğimiz bazı etkinliklerden, yapacağımız bazı çalışmaları erteleyebilmek suretiyle çocuklarımızı okullarımızla buluşturmak istiyoruz. Bununla birlikte tüm Erzincan halkını bu çalışmamıza ve bundan sonra velilerimiz ve öğrencilerimizle her hafta yapacağımız farklı bilgilendirme bilinçlendirme, farkındalık oluşturma çalışmalarımız olacak”  dedi.
 |  Bu haber 4941 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi

Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi

Erzincan’ın Tercan İlçesinde 4,3 Büyüklüğünde Deprem

Erzincan’ın Tercan İlçesinde 4,3 Büyüklüğünde Deprem Erzincan’ın Tercan İlçesinde 4,3 Büyüklüğünde Deprem

Şehir Genelinde Temizlik Seferberliği Başlatıldı

Şehir Genelinde Temizlik Seferberliği Başlatıldı Şehir Genelinde Temizlik Seferberliği Başlatıldı

Pandemi Sürecinde Hayalini Gerçekleştirdi

Pandemi Sürecinde Hayalini Gerçekleştirdi Pandemi Sürecinde Hayalini Gerçekleştirdi

Seralarda Yaz Kış Üretim Devam Ediyor

Seralarda Yaz Kış Üretim Devam Ediyor Seralarda Yaz Kış Üretim Devam Ediyor

Vali Makas’tan, POMEM’e Ziyaret

Vali Makas’tan, POMEM’e Ziyaret Vali Makas’tan, POMEM’e Ziyaret

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Asfalt Çalışmalarına Devam Ediyor

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Asfalt Çalışmalarına Devam Ediyor Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Asfalt Çalışmalarına Devam Ediyor

Erzincan 2023'e Güçlü Projelerle Hazırlanıyor

Erzincan 2023'e Güçlü Projelerle Hazırlanıyor Erzincan 2023'e Güçlü Projelerle Hazırlanıyor

Bakan Kurum, Erzincan’da

Bakan Kurum, Erzincan’da Bakan Kurum, Erzincan’da
  erzincan web tasarım