Erzincan Haber Sitesi
Erzincan 2023'e Güçlü Projelerle Hazırlanıyor

Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Erzincan ziyaretini değerlendirdiler.

Erzincan Milletvekilleri yaptıkları değerlendirmede; "Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum şehrimizi ziyaretinde bizi müjdelere boğdu. Sayın Bakanımız ile birlikte gelen heyet;çok değerli hemşehrimiz Bakan yardımcımız Mücahit DEMİRTAŞ  ve tüm birimlerin Genel Müdürleri Şehrimizin Çevre ve Şehircilik bakımından tüm sorunlarına çözüm oldular. Öncelikle kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Başta Erzincan Belediyemizin Hocabey Kızılay Mahallesi'nde birinci etap çalışmasını başlattığı kentsel dönüşümün ikinci etabını, TOKİ Başkanlığımız, eliyle inşa edilecek.

Vatandaşımızın rızası çerçevesinde hayata geçireceğimiz proje, 2023'te tamamlanacak. 

Merkez Çarşı olarak bilinen, 480 hak sahibinin bulunduğu, 55 bin m2'lik alanda hayata geçireceğimiz kentsel dönüşüm ile şehrimize yakışır bir görünüme kavuşacak. Başbağlar Mahallesi'nde Polis Lojmanları konutları olarak bilinen alanda riskli binalar kentsel dönüşüm kapsamına alınıyor. Süreçte 83 hak sahibi vatandaşımız hem kira hem de taşınma yardımı alacak. 50 bin ve 100 bin Sosyal Konut Projeleri kapsamında Erzincan merkez ve ilçelerinde TOKİ Başkanlığımız eliyle Bin 192 sosyal konut inşa edilecek.

Erzincan Belediyemize İller Bankası kanalıyla bugüne kadar 266 milyon lira değerinde 134 altyapı projesinin imalatlarını tamamladığımız Erzincan'da, 30 milyon lira değerinde 8 proje devam ediyor. Bir millet bahçesi bulunan şehrimize 2 millet bahçesi daha kazandırıyoruz. Vasgirt Millet Bahçesi ile Terzibaba Camimizin yanında inşa edeceğimiz millet bahçesi hızla tamamlanıp vatandaşlarımızın hizmetine sunalacak. Erzincan'da bisiklet yollarını artırmak amacıyla Üniversitemiz ve şehir merkezi arasında toplamda 25 kilometrelik bisiklet yolu projesi için Belediyemize 2 milyon TL hibe sağlanacak.

Polis okulumuza atık su arıtma için ödenek çıkarıldı.

ÇAYIRLI ilçemize Kilit taşı desteği, İLİÇ  ilçemize 1 Milyon TL Millet bahçesi desteği sağlanacak.  KEMAH ilçemiz ise 2 inci 100 bin konut projesi kapsamına konulacak.

-KEMALİYE ilçemizin ise TOKİ ihale yapıldı yakında Temel atılacak.

Kemah 250, Kemaliye 500 +50, Refahiye 500, Üzümlü 500, Altınbaşak 250 +50, Mercan 250, Mollaköy 250 ,Çayırlı 500, Otlukbeli 250+ 50 çöp konteyner, Çadırkaya 250, İliç 1000, Çağlayan 250, Altınbaşak 250, Kargın 250

Şehrimiz adına sayın Bakanımız Murat KURUM’a Erzincan’a verdikleri desteklerden ötürü çok teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz” dediler.
 |  Bu haber 5920 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Milletvekili Karaman ve Çakır, Gündemi Değerlendirdi

Milletvekili Karaman ve Çakır, Gündemi Değerlendirdi Milletvekili Karaman ve Çakır, Gündemi Değerlendirdi

Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Müjdesi

Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Müjdesi Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Müjdesi

Erzincan’da Dolu Yağışı Etkili Oldu

Erzincan’da Dolu Yağışı Etkili Oldu Erzincan’da Dolu Yağışı Etkili Oldu

70 Yaşında ki Hasta 6 Saatlik Çalışma Sonucu Hastaneye Yetiştirildi

70 Yaşında ki Hasta 6 Saatlik Çalışma Sonucu Hastaneye Yetiştirildi 70 Yaşında ki Hasta 6 Saatlik Çalışma Sonucu Hastaneye Yetiştirildi

Seracılık Alanında Gelişmeler Sevindiriyor

Seracılık Alanında Gelişmeler Sevindiriyor Seracılık Alanında Gelişmeler Sevindiriyor

Erzincan’da Vaka Sayıları Artınca Yeni Kararlar Alındı

Erzincan’da Vaka Sayıları Artınca Yeni Kararlar Alındı Erzincan’da Vaka Sayıları Artınca Yeni Kararlar Alındı

Kemah’ta 4.3 Büyüklüğünde Deprem

Kemah’ta 4.3 Büyüklüğünde Deprem Kemah’ta 4.3 Büyüklüğünde Deprem

Günebakan Köyü Karantinaya Alındı

Günebakan Köyü Karantinaya Alındı Günebakan Köyü Karantinaya Alındı

Antrenman Yapan Yamaç Paraşütü Sporcusu Düştü

Antrenman Yapan Yamaç Paraşütü Sporcusu Düştü Antrenman Yapan Yamaç Paraşütü Sporcusu Düştü
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım