Erzincan Haber Sitesi
Şehir Genelinde Temizlik Seferberliği Başlatıldı

Erzincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından şehir genelinde temizlik seferberliği başlatıldı.

Erzincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanyaya, başta Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun olmak üzere, tüm mahallelerde vatandaşlar ve muhtarlarda destek veriyor. Hafta sonu Keklik Kayası köyü ve Mimar Sinan Mahallesinde köy ve mahalle sakinleri ile birlikte temizlik kampanyasına katılan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan’ımızı daha temiz daha yaşanılabilir kılmak için elimizden geleni yapacağız dedi

Başlatılam kampanyadan dolayı Belediye Başkanı Bekir Aksun’a teşekkür eden Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Cemalettin Demirtaş; Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Temizlik için bir kampanya düzenlediler. İnşallah bu kampanyaya bizde devam edip Mimar Sinan Mahallesinde hafta içi gerekeni yapacağız” dedi.

Keklik Kayası köyü Muhtarı Güngör Dağdeviren ise; Belediye Başkanımızla görüşüp kendisi ile bir etkinlik düzenlemek istediğimizi belirttik. Kendisi olumlu baktı buna. Çevremizi temiz tutmak için hem belediye ekiplerimiz hem de köy sakinlerimiz ile bir ekip kurduk ve buraları temizledik. Burada çevre sakinlerimizden ve mesire alanına gelen insanlardan şunu istiyorum. Nasıl bulmak istiyorlar da öyle bıraksınlar. Belediye Başkanımıza ve bu kampanyada bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erzincan’ı daha temiz daha yaşanılabilir bir hale getirmek için çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyleyen Temizlik İşleri Müdürü Bahadır Merdan; “Erzincan’da temizlikte farkındalığı artırmak için mahallelerde bu projelerimizi devam ettireceğiz” dedi.

Başlatılan kampanya hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Şuan da Mimar Sinan mahallemizde temizlik işleri müdürümüz, muhtarımız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikteyiz. Mimar Sinan mahallesinde farkındalık oluşturmak, temiz çevre, temiz şehir, temiz mahalle anlayışıyla hareket etmekteyiz. Bugün yaptığımız etkinlikleri geleneksel hale getirip inşallah her hafta farkı bir yerde bu etkinlikleri gerçekleştirerek Erzincan’ımızı daha temiz daha yaşanılabilir kılmak için elimizden geleni yapacağız. Tüm vatandaşlarımızdan da bu konuda destek beliyor ve ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu Cumartesi günü de Keklik Kayası köyümüzün Kavakyolu’na bağlı yerleşkesindeyiz. Burada birçok alan mesire alanı olarak kullanılmakta. Temizlik İşleri Müdürümüz, muhtarımız ve çalışma arkadaşlarımız hep birlikte burada bir temizlik kampanyası başlattık. Kampanyamıza muhtarımızın annesi bile katıldı. Çevre temizliğinin önemine verdiği değeri göstermek açısından. Çok anlamlı bir katılım oldu. Burada değerli büyüklerimiz var. Çevremizi, mahallemizi, sokağımızı mutlaka temiz tutmalıyız. Bu mesire alanından bir kamyon çöp topladık. Doğru yerlere doğru çöp konteynırların da çöpleri biriktirdiğimizde temizlik işleri müdürlüğümüz bu çöpleri alarak ilgili alana götürmektedir. Tüm hemşerilerimizden isteğimiz biz yedi buçuk kat büyüdük. Erzincan beldeleri ile birleştikten sonra şuan eskisinden yedi buçuk kat büyüsü. Şuan her alana yetişemesek de çevredeki vatandaşlarımızın destekleri ile Erzincan temiz bir mahalle temiz bir sokak elde edebiliriz. Bu vesile ile bu temizlik kampanyasını gönülden katılım sağlamalarını arzu ediyor, şimdiden tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.   
 |  Bu haber 8342 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Milletvekili Karaman ve Çakır, Gündemi Değerlendirdi

Milletvekili Karaman ve Çakır, Gündemi Değerlendirdi Milletvekili Karaman ve Çakır, Gündemi Değerlendirdi

Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Müjdesi

Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Müjdesi Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Müjdesi

Erzincan’da Dolu Yağışı Etkili Oldu

Erzincan’da Dolu Yağışı Etkili Oldu Erzincan’da Dolu Yağışı Etkili Oldu

70 Yaşında ki Hasta 6 Saatlik Çalışma Sonucu Hastaneye Yetiştirildi

70 Yaşında ki Hasta 6 Saatlik Çalışma Sonucu Hastaneye Yetiştirildi 70 Yaşında ki Hasta 6 Saatlik Çalışma Sonucu Hastaneye Yetiştirildi

Seracılık Alanında Gelişmeler Sevindiriyor

Seracılık Alanında Gelişmeler Sevindiriyor Seracılık Alanında Gelişmeler Sevindiriyor

Erzincan’da Vaka Sayıları Artınca Yeni Kararlar Alındı

Erzincan’da Vaka Sayıları Artınca Yeni Kararlar Alındı Erzincan’da Vaka Sayıları Artınca Yeni Kararlar Alındı

Kemah’ta 4.3 Büyüklüğünde Deprem

Kemah’ta 4.3 Büyüklüğünde Deprem Kemah’ta 4.3 Büyüklüğünde Deprem

Günebakan Köyü Karantinaya Alındı

Günebakan Köyü Karantinaya Alındı Günebakan Köyü Karantinaya Alındı

Antrenman Yapan Yamaç Paraşütü Sporcusu Düştü

Antrenman Yapan Yamaç Paraşütü Sporcusu Düştü Antrenman Yapan Yamaç Paraşütü Sporcusu Düştü
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım