Erzincan Haber Sitesi
Şehir Genelinde Temizlik Seferberliği Başlatıldı

Erzincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından şehir genelinde temizlik seferberliği başlatıldı.

Erzincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanyaya, başta Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun olmak üzere, tüm mahallelerde vatandaşlar ve muhtarlarda destek veriyor. Hafta sonu Keklik Kayası köyü ve Mimar Sinan Mahallesinde köy ve mahalle sakinleri ile birlikte temizlik kampanyasına katılan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan’ımızı daha temiz daha yaşanılabilir kılmak için elimizden geleni yapacağız dedi

Başlatılam kampanyadan dolayı Belediye Başkanı Bekir Aksun’a teşekkür eden Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Cemalettin Demirtaş; Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Temizlik için bir kampanya düzenlediler. İnşallah bu kampanyaya bizde devam edip Mimar Sinan Mahallesinde hafta içi gerekeni yapacağız” dedi.

Keklik Kayası köyü Muhtarı Güngör Dağdeviren ise; Belediye Başkanımızla görüşüp kendisi ile bir etkinlik düzenlemek istediğimizi belirttik. Kendisi olumlu baktı buna. Çevremizi temiz tutmak için hem belediye ekiplerimiz hem de köy sakinlerimiz ile bir ekip kurduk ve buraları temizledik. Burada çevre sakinlerimizden ve mesire alanına gelen insanlardan şunu istiyorum. Nasıl bulmak istiyorlar da öyle bıraksınlar. Belediye Başkanımıza ve bu kampanyada bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erzincan’ı daha temiz daha yaşanılabilir bir hale getirmek için çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyleyen Temizlik İşleri Müdürü Bahadır Merdan; “Erzincan’da temizlikte farkındalığı artırmak için mahallelerde bu projelerimizi devam ettireceğiz” dedi.

Başlatılan kampanya hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Şuan da Mimar Sinan mahallemizde temizlik işleri müdürümüz, muhtarımız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikteyiz. Mimar Sinan mahallesinde farkındalık oluşturmak, temiz çevre, temiz şehir, temiz mahalle anlayışıyla hareket etmekteyiz. Bugün yaptığımız etkinlikleri geleneksel hale getirip inşallah her hafta farkı bir yerde bu etkinlikleri gerçekleştirerek Erzincan’ımızı daha temiz daha yaşanılabilir kılmak için elimizden geleni yapacağız. Tüm vatandaşlarımızdan da bu konuda destek beliyor ve ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu Cumartesi günü de Keklik Kayası köyümüzün Kavakyolu’na bağlı yerleşkesindeyiz. Burada birçok alan mesire alanı olarak kullanılmakta. Temizlik İşleri Müdürümüz, muhtarımız ve çalışma arkadaşlarımız hep birlikte burada bir temizlik kampanyası başlattık. Kampanyamıza muhtarımızın annesi bile katıldı. Çevre temizliğinin önemine verdiği değeri göstermek açısından. Çok anlamlı bir katılım oldu. Burada değerli büyüklerimiz var. Çevremizi, mahallemizi, sokağımızı mutlaka temiz tutmalıyız. Bu mesire alanından bir kamyon çöp topladık. Doğru yerlere doğru çöp konteynırların da çöpleri biriktirdiğimizde temizlik işleri müdürlüğümüz bu çöpleri alarak ilgili alana götürmektedir. Tüm hemşerilerimizden isteğimiz biz yedi buçuk kat büyüdük. Erzincan beldeleri ile birleştikten sonra şuan eskisinden yedi buçuk kat büyüsü. Şuan her alana yetişemesek de çevredeki vatandaşlarımızın destekleri ile Erzincan temiz bir mahalle temiz bir sokak elde edebiliriz. Bu vesile ile bu temizlik kampanyasını gönülden katılım sağlamalarını arzu ediyor, şimdiden tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.   
 |  Bu haber 6083 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Dumanlı Tabiat Parkı Doğal Güzelliği İle Büyülüyor

Dumanlı Tabiat Parkı Doğal Güzelliği İle Büyülüyor Dumanlı Tabiat Parkı Doğal Güzelliği İle Büyülüyor

GSB Gençlik Merkezi Üyesi Gençlerden Anlamlı Davranış

GSB Gençlik Merkezi Üyesi Gençlerden Anlamlı Davranış GSB Gençlik Merkezi Üyesi Gençlerden Anlamlı Davranış

Kar Yağışı Yaylada Bulunan Sürü Sahiplerini Zor Durumda Bıraktı

Kar Yağışı Yaylada Bulunan Sürü Sahiplerini Zor Durumda Bıraktı Kar Yağışı Yaylada Bulunan Sürü Sahiplerini Zor Durumda Bıraktı

Sakaltutan Geçidinde Ulaşımda Aksamalar Yaşandı

Sakaltutan Geçidinde Ulaşımda Aksamalar Yaşandı Sakaltutan Geçidinde Ulaşımda Aksamalar Yaşandı

Yaralı Dağ Keçisine Jandarma Şefkati

Yaralı Dağ Keçisine Jandarma Şefkati Yaralı Dağ Keçisine Jandarma Şefkati

Alkollü İçki Satışı Yapan Tekel Büfeleri Denetlendi

Alkollü İçki Satışı Yapan Tekel Büfeleri Denetlendi Alkollü İçki Satışı Yapan Tekel Büfeleri Denetlendi

Tarımsal Geçitlerin İnşaa Çalışmalarına Başladı

Tarımsal Geçitlerin İnşaa Çalışmalarına Başladı Tarımsal Geçitlerin İnşaa Çalışmalarına Başladı

Erzincan Çiftçisine Müjde

Erzincan Çiftçisine Müjde Erzincan Çiftçisine Müjde

Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi

Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım