Erzincan Haber Sitesi
Erzincan Çiftçisine Müjde

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın girişimleri sonucunda tarım ve hayvancılıkta gelişim sürüyor. Erzincan için verilen yoğun çabaların neticesinde Erzincan Milletvekilleri tarım ve hayvancılık alanında ki gelişimlerle ilgili bir basın açıklaması yaparak 12-14 aylık 500 baş düvenin sübvansiyonlu kredi ile Erzincan çiftçisine verileceğinin müjdesini verdiler.

Erzincan Milletvekilleri konuyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada; “Ziraat Bankası Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmeler sonuç verdi. Ticaret Odası ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ortaklığında kurulan ‘Erzincan Damızlık Hayvancılığı Geliştirme Organizasyon A.Ş.’ye Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nün onayı ile Erzincan 13 Şubat Ziraat Bankası Şubesinden 8.000.000 TL sübvansiyonlu kredi kullandırılmıştır.

Önümüzdeki haftadan itibaren yurt dışından getirilecek 12-14 aylık 500 baş düve, tohumlanacak ve Ziraat Bankası 13 Şubat Şubesi’nden sağlanacak sübvansiyonlu kredi ile Erzincan çiftçisine verilecektir. Mevcut kredi, 2 yılı ödemesiz toplamda 7 yılda ödenebilecektir. Ödemeler, yıllık olup Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin süt alım garantisi ile süt parasından hayvan başı her ay 75 TL kesilerek yapılabilecektir. Bu şekilde Tarım Kredi A.Ş. tarafından ilimize kurulan süt fabrikasına da hammadde sağlanmış olacaktır. Getirilecek hayvanlar, 300 adet simental, 150 adet montofon ve 50 adet’de holştayn’dan oluşmaktadır.

Ayrıca;  Ahır inşaatları için sağlanan: 875 bin TL, Makine desteği için sağlanan: 175 bin TL, Düve desteği için sağlanan: 1 Milyon 250 bin TL olmak üzere toplamda 2 Milyon 300 bin TL hibe sağlanmıştır.

Bu büyük projede emeği geçen Ziraat Bankası Genel Müdürü Sayın Hüseyin Aydın’a, İl Başkanımız Sayın Mehmet Cavit Şireci’ye ve yönetimlerine, Sayın Valimiz Mehmet Makas’a, Tarım İl Müdürü Sayın Murat Şahin’e, Ziraat Bankası 13 Şubat Müdürü Sayın Fatih Kök’e, proje ortaklarından Ticaret Odası Başkanı Sayın Ahmet Tanoğlu’na ve Damızlık Birliği Başkanı Sayın Faruk Günay’a teşekkür ederiz. Erzincan’ımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandılar.
 |  Bu haber 5221 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kızıl Şahin’e, Jandarma Ekipleri Sahip Çıktı

Kızıl Şahin’e, Jandarma Ekipleri Sahip Çıktı Kızıl Şahin’e, Jandarma Ekipleri Sahip Çıktı

Dumanlı Tabiat Parkı Doğal Güzelliği İle Büyülüyor

Dumanlı Tabiat Parkı Doğal Güzelliği İle Büyülüyor Dumanlı Tabiat Parkı Doğal Güzelliği İle Büyülüyor

GSB Gençlik Merkezi Üyesi Gençlerden Anlamlı Davranış

GSB Gençlik Merkezi Üyesi Gençlerden Anlamlı Davranış GSB Gençlik Merkezi Üyesi Gençlerden Anlamlı Davranış

Kar Yağışı Yaylada Bulunan Sürü Sahiplerini Zor Durumda Bıraktı

Kar Yağışı Yaylada Bulunan Sürü Sahiplerini Zor Durumda Bıraktı Kar Yağışı Yaylada Bulunan Sürü Sahiplerini Zor Durumda Bıraktı

Sakaltutan Geçidinde Ulaşımda Aksamalar Yaşandı

Sakaltutan Geçidinde Ulaşımda Aksamalar Yaşandı Sakaltutan Geçidinde Ulaşımda Aksamalar Yaşandı

Yaralı Dağ Keçisine Jandarma Şefkati

Yaralı Dağ Keçisine Jandarma Şefkati Yaralı Dağ Keçisine Jandarma Şefkati

Alkollü İçki Satışı Yapan Tekel Büfeleri Denetlendi

Alkollü İçki Satışı Yapan Tekel Büfeleri Denetlendi Alkollü İçki Satışı Yapan Tekel Büfeleri Denetlendi

Tarımsal Geçitlerin İnşaa Çalışmalarına Başladı

Tarımsal Geçitlerin İnşaa Çalışmalarına Başladı Tarımsal Geçitlerin İnşaa Çalışmalarına Başladı

Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi

Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi Erzincan’da 3 Bin 988 Adet Sikke Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım